Anasayfa > Alarm Sistemleri

Alarm Sistemleri

Elsan’ın kapsamlı alarm sistemleri ile hırsızlık, yangın, su baskını, gaz kaçağı vb. durumlardan anında haberdar olup hızlıca müdahale etme şansı yakalarsınız. Ev alarm sistemleri ve işyeri alarm sistemlerimiz eş zamanlı olarak itfaiye, ambulans gibi ilgili birimlere de anında haber ulaştırır.

Kampanyalarımızı İnceleyin

İşyeri Alarm Sistemleri

Elsan İşyeri Alarm Sistemleri, işyerinizi hırsızlık ve yangın, kaçak vb. gibi çeşitli durumlardan korur. Acil durumlarda eş zamanlı olarak ilgili birimlere de haber veren akıllı işyeri alarmı oluşacak zararları en aza indirger.

İşyerinizin güvenliği için bizi hemen arayın, ücretsiz keşfe gelelim. Gelişmiş sistemlerimizden size uygun olanı belirleyip hemen monte ederek çok kısa sürede kullanımınıza sunalım.

Ev Alarm Sistemleri

Elsan Ev Alarm Sistemleri siz evinizde değilken, sevdiklerinizi ve eşyalarınızı kötü niyetli kişilerden koruyor. Sadece yangın ve kaçak durumlarında değil, panik butonu sayesinde acil sağlık sorunlarında da sizi hemen haberdar ediyor.

Bizi hemen arayıp ücretsiz keşif hizmetimizden yararlanın. Uygun fiyatlı ve garantili; kablolu veya kablosuz ev alarm sistemlerinden size uygun olanı seçip montajını hemen gerçekleştirelim.

Akıllı Hırsız Alarm Sistemleri

Akıllı hırsız alarm sistemimiz ile evinizin veya işyerinizin güvenliğini dışardan yönetin. Uzaktan Kontrol özelliği ile internete bağlı mobil cihazlarınız aracılığıyla tüm işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. Üstelik alarm çalması durumunda 5 Saniye içerisinde olayın kamera görüntüsü video olarak cebinize gelir. Ayrıca canlı izleme ile de neler olup bittiğine göz atabilirsiniz.


Alarm Sistemi seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Güvenliğinizi emanet edeceğiniz alarm sisteminin seçimi önemli bir konudur. İhtiyacınız ve kullanım alanınız ne olursa olsun satın alacağınız sistem mutlaka 7/24 kesintisiz çalışabiliyor olmalı. Malzeme kalitesinin yanında alarm cihazlarının özelliklerini de mutlaka gözden geçirmelisiniz. Alarm sistemlerinde en önemli konu dış etkilere karşı dayanıklı olmasıdır. Tek darbede işlevini yitirecek veya sesi kolaylıkla engellenebilecek bir cihaz sizi koruyamayacaktır.

Alarm teçhizatının kalitesinin yanında uzaktan kontrol edilebilmesi ve tehlike anında size anlık bildirim iletebilmesi de kritik konulardır. Siz ev veya işyerinizden uzaktayken siren sesini duyamazsınız. Bu durumda cep telefonunuza bildirim gönderme özelliğine sahip bir cihaz tercih etmeniz hem aklınızı rahatlatacak hem de tehlike anında hızla müdahale etme şansı tanıyacaktır.

Bir alarm sistemi özellikle hırsızlar için oldukça caydırıcı olsa da, güvenliğinizi mutlaka kamera sistemleri ile artırmanızı tavsiye ederiz.

Ev alarm sistemleri seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Herşeyden önce; ev alarm sistemlerinin hırsızlara karşı korumadan çok daha ötesini sağlayabildiklerini hatırlatmakta fayda var. Tam teşekküllü bir sistemle, hırsızlık veya benzeri kötü niyetli kişilerin evinize girme çabalarından öte; yangın, su baskını, gaz kaçağı ve acil sağlık sorunları gibi durumlara karşı da koruma sağlayabilirsiniz. Gece uyurken sızan gazı veya bir yangını başlangıç aşamasında tespit edip müdahale etmek sizin ve ailenizin hayatını belki de birkaç saniye farkla kurtaracaktır

Ev alarm sistemleri kapı ve pencere manyetiği ve sensörler gibi belli başlı parçalardan oluşur. Kullanılacak cihazların seçimi zor değildir. Bir ev alarm sistemi kurarken uzmanlık isteyen iş bu cihazları ve sensörleri evin hangi bölümlerine, ne şekilde ve kaç adet konumlandırılacağıdır. Bu nedenle mutlaka uzman bir kurumdan destek almalısınız.

İşyeri alarm sistemleri seçerken dikkat edilmesi gerekenler

İşyerinizde yaşanma riski olan tehlikeler evinizden çok farklıdır. Evinizi su basması büyük bi sorunken, işyerinizde musluk bile bulunmuyor olabilir. Veya eviniz işlek bir semtte yüksek bir kattayken, işyeriniz geceleri tenhalaşan bir sokakta bulunabilir. Bu nedenlerle işyeri alarm sistemi seçerken ihtiyaç analizi yapmak büyük önem taşır.

İşyerinize taktıracağınız alarm ve teçhizatı seçerken; işyerinizin boyutu, cephesi, tesisat özellikleri, giriş çıkış sağlanabilecek alanlar gibi birçok konuyu değerlendirmek şarttır. Cam kapı veya vitrin gibi özellikli durumlar varsa da özel cihazlar kullanmak gerekir. Dükkanınızın önünden her geçen insan için alarmınızın çalmasını hiçbirimiz istemeyiz.